top of page

Podwójne #hot16challenge2 by Tomson & Dryskull

Akcja #hot16challenge2 zatacza coraz szersze kręgi. Codziennie do sieci trafiają dziesiątki nowych interpretacji rapowego wyzwania. Dzięki dołączaniu do akcji artystów spoza środowiska hiphopowego, challenge szybko rozszerza swoje artystyczne ramy.

Gorące szesnastki opublikowali już Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow, Brodka i Margaret. Rozpiętość stylistyczna wykonań, jak i sposobu wyprodukowania muzyki i wideo, jest ogromna. Niektórzy artyści, jak Beata Kozidrak, zdecydowali się na stworzenie wysokobudżetowych wideoklipów do swoich szesnastek.


Swoje dwanaście groszy do akcji dorzucili również Tomson i DrySkull. Zamieścili w swoich kanałach społecznościowych filmy, które (co widać po obejrzeniu obu filmów) zostały zarejestrowane jako jedno wspólne wykonanie live.Oldschoolowa szesnastka Tomsona kończy sie wyjściem z kabiny nagraniowej rozstawionej w mieszkaniu - i tym samym ujęciem zaczyna się szesnastka DrySkulla. Widać również przez ułamek sekundy Tomsona opuszczającego kadr.


Obie szesnastki, zupełnie różne stylistycznie, wyprodukował DrySkull, sam decydując się na interpretację w punkowym wydaniu.


DrySkulla wrzucił na Instagram zdjęcie przedstawiające rękopisy tekstów obu kawałków.


Producent okazał się przy okazji udziału w akcji bardzo wszechstronny. Poza podwójną szesnastką z Tomsonem, przygotował także muzykę dla dwóch innych uczestników akcji.


Pierwszy z nich to Mrozu, od którego DruSkull otrzymał nominację. Artysta zaprezentował sie w stylistyce Bleblebleble. Jego szesnastka bije rekordy popularności w serwisie YouTube i jest wymieniana przez wielu jako jedna z najlepszych tej edycji.
Producent zdradził na swoim fanpagu, że wszystkie trzy szesnastki zostały w całości wyprodukowane u niego w domu. Klipy do nich wyprodukowała Katarzyna Bieniaszewska (Leaking Mind), prywatnie jego dziewczyna.


Kolejnym uczestnikiem akcji #hot16challege2 (jak dotąd), dla którego DrySkull stworzył muzykę, jest projektant mody i stylista Dawid Woliński.
Akcja #hot16challenge2 została zapoczątkowana wtedy i wtedy. Udało się zrobić to i tamto, a do tego siamto.bottom of page